Chemia budowlana

Chemia budowlana

SUPERGRUNT PRO - gruntowanie powierzchni

Opis:

Supergrunt PRO przeznaczony   do gruntowania i wzmacniania powierzchniowego podłoży nadmiernie lub nierównomiernie chłonnych oraz pylących o dostatecznej nośności, a także do redukcji chłonności podłoży porowatych. Może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Zastosowanie:

Przygotowanie podłoża przed nakładaniem:
tynków gipsowych,
tapet,
farb,
zapraw klejących,
gładzi gipsowych,
Wylewaniem posadzek.
Na:
gazobeton,tynki na spoiwach mineralnych (cementowych, wapiennych, gipsowych),
surowe powierzchnie wykonane z materiałów ceramicznych lub wapienno-piaskowych płyt cementowych, gipsowych, gipsowo-kartonowych i drewnopochodnych impregnowanych.

Preparat jest gotowy do użycia. Nanosić za pomocą pędzla lub wałka malarskiego, temperatura otoczenia od +5°C do +30°C. W przypadku podłoży bardzo chłonnych gruntować ponownie po wyschnięciu, tj. zwykle po 2-4 godz. Świeże powłoki należy chronić przed wilgocią i mrozem.

Dostępne pojemności:

1, 5, 10, 20 l

Zużycie: Od 0,05 do 0,2 l na 1 m2

 

SUPER DEEP PENETRING GROUND - gruntowanie powierzchni

Opis:

SUPER DEEP PENETRING GROUND służy do gruntowania podłoży przed mocowaniem płytek ceramicznych, wylewaniem posadzek, szpachlowaniem, malowaniem i nanoszeniem gładzi gipsowych. Przeznaczony jest do penetracji i wzmacniania powierzchniowego podłoży nierównomiernie chłonnych oraz niespójnych. Może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Zastosowanie:

Szczególnie zalecany jest na:
stare i słabe podłoża, podłoża gipsowe, anhydrytowe,ceramiczne,betonowe,cementowo-wiórowe,cementowo-wapienne,gipsowe nieimpregnowane płyty gipsowo-kartonowe.

Preparat w postaci gotowej do bezpośredniego użycia. Pod posadzki samopoziomujące należy rozcieńczyć go z wodą 1:1, przy bardzo chłonnych i słabych podłożach oraz do podłoży gipsowych i z płyt gipsowo-kartonowych do pierwszego gruntowania można zastosować preparat rozcieńczony wodą od 1:1 do 1:2.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l

Zużycie: Od 0,05 do 0,2 L na 1 m2

BONDING GRUNT - gruntowanie powierzchni - warstwa sczepna, betonkontakt, grunt do betonu

Opis:

BONDING GRUNT przeznaczony  do gruntowania ścisłych słabo i średnio chłonnych podłoży pod wszelkiego rodzaju tynki mineralne i organiczne. BONDING GRUNT tworzy warstwę sczepną o dużej nośności pomiędzy podłożem a wyprawą tynkarską, klejową lub posadzką oraz zmniejsza chłonność podłoża.

Zastosowanie:

Warstwa sczepna:
przed wylewaniem posadzek, mocowaniem płytek ceramicznych, tynkowaniem tradycyjnym i mechanicznym.

Przed nałożeniem gruntu do betonu BONDING GRUNT należy podłoże zagruntować:
chłonne preparatem Supergrunt PRO, podłoże słabo chłonne preparatem SUPER DEEP PENETRING GROUND.

W przypadku nakładania środka na nowo wykonanych podłożach mineralnych zachować minimum 2-tygodniowy okres sezonowania. Preparat nanosić za pomocą pędzla malarskiego lub wałka w temperaturze otoczenia od +5°C do +30°C. Środek przed użyciem należy wymieszać. Nie wolno rozcieńczać.

Dostępne pojemności:

7, 14, 21 kg.

Zużycie: Od 0,2 do 0,4 kg na 1 m2

BONDING GRUNT PLUS - gruntowanie powierzchni - warstwa sczepna

Opis:

BONDING GRUNT PLUS-  nowoczesny środek o bardzo wysokiej wydajności, przeznaczony do gruntowania ścisłych słabo i średnio chłonnych podłoży w tym płyt z betonu architektonicznego GRC. BONDING GRUNT PLUS doskonale nadaje się jako warstwa sczepna przed wylewaniem posadzek, mocowaniem płytek ceramicznych, tynkowaniem tradycyjnym i mechanicznym.

Zastosowanie:

Na podłoża mineralne takie jak:
beton, tynk cementowy i tynk cementowo-wapienny, podłoża pokryte dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych, lakierów, a także farb olejnych, płyty gipsowo-kartonowe w tym wodoodporne płyty OSB, płytki gresowe, szkliwione szkło.
BONDING GRUNT PLUS doskonale nadaje się jako warstwa sczepna przed wylewaniem posadzek, mocowaniem płytek ceramicznych, tynkowaniem tradycyjnym i mechanicznym.

Przed nałożeniem BONDING GRUNT PLUS należy zagruntować podłoże chłonne preparatem Supergrunt PRO, a podłoże słabo chłonne preparatem SUPER DEEP PENETRING GROUND. W przypadku nakładania środka na nowo wykonanych podłożach mineralnych zachować minimum 2-tygodniowy okres sezonowania. Preparat nanosić za pomocą pędzla malarskiego lub wałka w temperaturze otoczenia od +5°C do +30°C. Środek przed użyciem należy wymieszać. Nie wolno rozcieńczać.

Dostępne pojemności:

7, 14, 21 kg.

Zużycie: Od 0,2 do 0,4 kg na 1 m2

 
 

PLASTERING GROUND- maszynowe gruntowanie powierzchni, grunt pod tynk, grunt tynkarski

Opis:

PLASTERING GROUND jest środkiem przeznaczonym do powierzchniowego gruntowania i wzmacniania podłoży nadmiernie lub nierównomiernie chłonnych oraz pylących o dostatecznej nośności, wszędzie tam, gdzie nie jest niezbędna głęboka penetracja.

Zastosowanie:

Gruntowanie powierzchni działa na podłożach takich jak:
beton,silikat,poroterm,
tynk cementowy, tynk cementowo-wapienny,
beton komórkowy,
płyty gipsowo-kartonowe.
Preparat ogranicza i wyrównuje chłonność podłoży średnio i silnie nasiąkliwych. Jest zalecany pod:
tynki lekkie,
gładzie gipsowe,
kleje do płyt gipsowo-kartonowych.

Środek sprzedawany jest w postaci skoncentrowanej i stosuje się go w rozcieńczeniu dla podłoży: – wysoko chłonnych – 1:2, mniej chłonnych – 1:3. Preparat nanosić za pomocą pędzla lub wałka malarskiego w temperaturze otoczenia od +5°C do +30°C. Czas schnięcia od 4 do 24 godzin.

Dostępne pojemności:

5, 10, 20 kg.

Zużycie: Od 0,1 do 0,2 L na 1 m2

SUPERGROUND SHUT-OFF BARRIER - gruntowanie powierzchni - warstwa odcinająca

Opis:

SUPERGROUND SHUT-OFF BARRIER – maskuje plamy, rdzawe zacieki i inne przebarwienia. Skutecznie pokrywa i odcina osady dymu tytoniowego na ścianach i sufitach. Powstrzymuje przedostawanie się przebarwień i zapachów na zewnątrz warstwy odcinającej.

Zastosowanie:

Przed nałożeniem powłok malarskich, tapet, gładzi gipsowych.

Preparat nanosić za pomocą pędzla lub wałka malarskiego w temperaturze otoczenia od +5°C do +30°C. Środek przed użyciem należy wymieszać. Nie wolno rozcieńczać.

Dostępne pojemności:

1 kg, 3,5 kg, 6 kg.

Zużycie: Ok. 0,5 kg na 1 m2

GUARD KLINKER OIL - zabezpieczenie powierzchni

Opis:

GUARD KLINKER OIL – środek do zabezpieczania i pielęgnacji klinkieru, cegły licówki, płytek glinianych oraz innych nieglazurowanych powierzchni ceramicznych.

Zastosowanie:

Czasowe zabezpieczanie powierzchni klinkieru przed zabrudzeniem w czasie fugowania.

Właściwości:

Pogłębienie, ożywienie i odświeżenie barwy, zmniejszenie wrażliwości na zabrudzenia i zaplamienia, łatwiejsza konserwacja.

Dostępne pojemności:

1, 5, 10, 20 l.

Zużycie: Od 0,01 do 0,06 L na 1 m2

 

DESOLWER - KLINKER PRO- czyszczenie powierzchni

Opis:

DESOLWER KLINKER PRO – preparat do czyszczenia klinkieru, płytek ceramicznych i kamiennych.

Właściwości:

Usuwanie zanieczyszczeń, zabrudzeń i nalotów po wszelkiego rodzaju zaprawach cementowych i wapiennych, wykwitów solnych, plam rdzy, kamienia wapiennego.

Zastosowanie:

W postaci nierozcieńczonej:
intensywne plamy cementowe i zaprawy cementowe.
W rozcieńczeniu:
1:3-5 plamy cementowe i zapraw cementowych
1:5-10 resztki zapraw wapiennych i wykwity solne
1:10-15 plamy z rdzy i po wodzie (kamień wapienny).

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie: standardowe

 

DESOLWER PRO -
czyszczenie powierzchni

Opis:

Desolwer PRO jest preparatem przeznaczonym do usuwania resztek betonu, cementu z koparek, pomp do betonu, ciągników, wiertarek, betoniarek, a także może być stosowany do usuwania zanieczyszczeń, zabrudzeń i nalotów po wszelkiego rodzaju zaprawach cementowych i wapiennych, plam rdzy, kamienia wapiennego itp. Można go stosować na płytkach ceramicznych i kamiennych, wypalanych cegłach, powierzchniach chromowanych, lakierowanych, ze stali szlachetnej, oraz z tworzyw sztucznych. Desolwer PRO nadaje się do czyszczenia powierzchni nowo budowanych budynków i hali produkcyjne, a także po remoncie.

Zastosowanie:

W postaci nierozcieńczonej:
intensywne plamy cementowe i zaprawy cementowe.
W rozcieńczeniu:
1:3-5 plamy cementowe i z zapraw cementowych,
1:5-10 resztki zapraw wapiennych i wykwity solne,
1:10-15 plamy z rdzy i po wodzie (kamień wapienny.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie:  standardowe

POLISOL PRO-
czyszczenie powierzchni

Opis:

Polisol PRO jest wydajnym i bardzo skutecznym preparatem przeznaczonym do usuwania pozostałości, zabrudzeń i nalotów po różnego rodzaju klejach polimerowych, środkach gruntujących i farbach emulsyjnych. Nadaje się także do zmywania brudu, osadu i plam powstałych z olejów i smarów.

Zastosowanie:

Służy do czyszczenia:
płytek ceramicznych, płyt kamiennych i klinkierowych,betonu,lastriko,powierzchni chromowanych,lakierowanych,szklanych,ze stali szlachetnej,tworzyw sztucznych.

W zależności od intensywności i rodzaju zabrudzeń preparat można stosować bez rozcieńczenia lub po rozcieńczeniu z wodą maksymalnie w stosunku: 1:5.

Miejsca szczególnie mocno zabrudzone należy nasączyć preparatem bez rozcieńczania i tak przygotowane pozostawić na ok. 15 min, aby środek wniknął głęboko. Następnie można przystąpić do usuwania zabrudzeń.

W każdym przypadku oczyszczoną z zabrudzeń powierzchnię należy dokładnie przemyć czystą wodą. Przed nałożeniem środka zaleca się wykonanie próby czyszczenia. Preparat może powodować odbarwienie powierzchni z tworzyw sztucznych. Preparat usuwa nawet bardzo stare zabrudzenia.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l

Zużycie: standardowe

GUARDBET- zabezpieczenie powierzchni

Opis:

GUARDBET jest polimerowym środkiem ochronnym do betonu na bazie wody, nadającym mu głęboki w odcieniu wygląd.

Zastosowanie:

Chodniki, parkingi, miejsca garażowe.

Właściwości:

Wyprodukowany na bazie modyfikowanych polimerów.Tworzy przeźroczysty, odporny na wodę film. Tworzy idealną bazę dla emulsji pielęgnujących, nanoszonych jako warstwa pokrywająca lub ścieralna. Nałożona warstwa ułatwia oderwanie gumy do żucia przy maszynowym myciu powierzchni.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie: Od 0,05 do 0,2 L na 1 m2

CERAMICGUARD- zabezpieczenie powierzchni

Opis:

CERAMICGUARD- przeznaczony  do impregnacji i zabezpieczania przed zabrudzeniami podłoży o podwyższonej nasiąkliwości.

Zastosowanie:

Ceramika nieszkliwiona, kamień porowaty, zaprawy cementowe np. fugi.

Właściwości:

Zaimpregnowanie preparatem tego rodzaju powierzchni powoduje podwyższoną wodoodporność, odporność na zabrudzenia olejami, tłuszczami, kawą, herbatą itp. Po wyschnięciu CERAMICGUARD tworzy trwałą i bezbarwną powłokę ochronną, nadaje delikatny połysk i świeży wygląd, a pokryte nim elementy stają się łatwiejsze w pielęgnacji. Produkt nie zawiera rozpuszczalników, jest wydajny i łatwy w użyciu.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie: Od 0,04 do 0,07 L na 1 m2

GUARDBRUK - zabezpieczenie powierzchni

Opis:

GUARDBRUK – profesjonalny środek do konserwacji i zabezpieczania kostki brukowej, starobruku i elementów betonowych. Preparat doskonale zabezpiecza powierzchnię, uwydatnia jej kolor oraz chroni kolor przed blaknięciem. Nałożona warstwa ułatwia oderwanie gumy do żucia przy maszynowym myciu powierzchni.

Zastosowanie:

Kostka brukowa, starobruk, elementy betonowe.

Właściwości:

GUARDBRUK posiada doskonałą odporność na alkalia, wysoką przyczepność do każdego rodzaju podłoża oraz wysoką odporność na ścieranie. GUARDBRUK sprzedawany jest w postaci gotowej do bezpośredniego nanoszenia. W przypadku mniej chłonnych podłoży preparat można rozcieńczyć wodą w stosunku: 1:3 Zalecane jest nanoszenie dwóch warstw, drugą warstwę nanosić przed wyschnięciem poprzedniej. Preparat może również służyć do impregnacji poprzez zanurzenie. W tym celu należy rozcieńczyć go wodą w stosunku: 1:4,5.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie: Od 0,1 do 0,3 L na 1 

HYDRO-STOP B- impregnacja powierzchni

Opis:

Hydro-stop B jest najnowszej generacji impregnatem na bazie hydrofobowych silanów i siloksanów.

Zastosowanie:

Podłoża mineralne takie jak:
cegła,cegła wapienno-piaskowa,piaskowiec naturalny,tynki mineralne;
materiały budowlane wykonane z:
gliny,betonu komórkowego,cementu włóknistego,włókien mineralnych i lekkiego kruszywa.
Nie nadaje się do mniej chłonnego, gęstego kamienia naturalnego, zwłaszcza wapienia, marmuru.

Właściwości:

Impregnowane Hydro-stop B materiały charakteryzują się doskonałym „efektem perlenia” wody na powierzchni i nabierają właściwości samoczyszczących w trakcie opadów atmosferycznych. Zaimpregnowane powierzchnie wykazują odporność na działanie alkaliów. Impregnat nie zatyka porów i kapilar dzięki czemu nie zmienia naturalnych właściwości „oddychających” podłoża.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie: Od 0,1 do 0,4 L na 1 m2

 

 

LITOCRYSTAL L- technologia betonu polerowanego

Opis:

Litocrystal L – jest płynnym utwardzaczem, krystalizującym w strukturze betonu. Stosowany jest do renowacji starych i uszlachetniania nowych posadzek betonowych, w tym utwardzanych powierzchniowo i polerowanych. Preparat jest środkiem na bazie krzemianów litu, który wchodząc w reakcję chemiczną ze składnikami betonu modyfikuje i hydrofobizuje jego struktury

Zastosowanie:

Powierzchnie betonowe, chodniki, parkingi, miejsca garażowe,
sklepy.

Właściwości:

Główne zalety Litorystalu L to:

dodatkowe utwardzenie i uszczelnienie posadzki betonowej, zwiększenie twardości posadzki, podwyższenie odporności na ścieranie, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, Utworzenie odpornej na zawilgocenie( hydrofobizacja ) i niepylącej nawierzchni, łatwa jednowarstwowa aplikacja, molekularna wielkość cząstek litu zapewniająca głębszą penetrację i trwalszą ochronę, poprawienie wyglądu posadzki.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie:

Beton zacierany świeży:0,07 – 0,09 kg/1m2
Beton zacierany użytkowany:0,07 – 0,11 kg/1m2
Beton zacierany polerowany:0,07 – 0,09 kg/1m2

LITOCRYSTAL- technologia betonu polerowanego

Opis:

Litocrystal – jest płynnym utwardzaczem, krystalizującym w strukturze betonu. Stosowany jest do renowacji starych i uszlachetniania nowych posadzek betonowych w systemie z triofloorem. Preparat jest środkiem na bazie krzemianów litu, który wchodząc w reakcję chemiczną ze składnikami betonu modyfikuje i hydrofobizuje jego strukturę.

Zastosowanie:

Powierzchnie betonowe, chodniki, parkingi, miejsca garażowe,
sklepy.

Właściwości:

Główne zalety Litocrystalu to:

dodatkowe utwardzenie i uszczelnienie posadzki betonowej, zwiększenie twardości posadzki, podwyższenie odporności na ścieranie, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, łatwa jednowarstwowa aplikacja, molekularna wielkość cząstek litu zapewniająca głębszą penetrację i trwalszą ochronę, poprawienie wyglądu posadzki.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie:

Beton zacierany świeży:0,07 – 0,09 kg/1m2
Beton zacierany użytkowany:0,07 – 0,11 kg/1m2
Beton zacierany polerowany:0,07 – 0,09 kg/1m2

 

LITOCRYSTAL CL- technologia betonu polerowanego

Opis:

Litocrystal CL – utwardzacz, uszczelniacz oraz ochrona przed solą drogową i pyleniem powierzchni betonowych jest płynnym, wodnym środkiem na bazie krzemianów litu, który wchodząc w reakcję chemiczną ze składnikami betonu modyfikuje jego powierzchnię oraz stanowi skuteczną ochronę przed wodą i solanką. Stosowany jest do renowacji starych i uszlachetniania nowych powierzchni betonowych i kamiennych.

Zastosowanie:

Powierzchnie betonowe,
chodniki,parkingi,miejsca garażowe,sklepy.

Właściwości:

Główne zalety Litocrystal CL to:

zabezpieczenie powierzchni betonowych przed szkodliwym działaniem soli drogowej, dodatkowe utwardzenie i uszczelnienie posadzki betonowej, zwiększenie twardości i trwałości posadzki, redukcja pylenia, podwyższenie odporności na ścieranie, warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i  chemiczne, tworzenie hydrofobowej warstwy na nawierzchni, bezbarwne i lśniące wykończenie posadzki, zapobieganie wykwitom oraz wypłukiwaniu wapnia, łatwa jednowarstwowa aplikacja, brak właściwości kancerogennych i mutagennych, uzyskanie głębszej penetracji i trwalszej ochrony, dzięki odpowiedniej molekularnej wielkości jonów litu, Zapewnienie dłuższej ochrony i żywotności posadzki w porównaniu z posadzkami wykonanymi w innej technologii np. powłokami polimerowymi.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie:

Beton zacierany świeży:0,07 – 0,09 kg/1m2
Beton zacierany użytkowany:0,07 – 0,11 kg/1m2
Beton zacierany polerowany:0,07 – 0,09 kg/1m2

POLYFOR- technologia betonu polerowanego

Opis:

POLYFOR – wysokowydajny utwardzacz, ochrona przed plamami, mikropowłoka wykończeniowa posadzek betonowych jest płynnym, wodnym środkiem opartym na bazie krzemianów litu i polimerów, który wchodząc w reakcję chemiczną ze składnikami betonu modyfikuje jego strukturę i tworzy mikropowłokę hydrofobową o dużej odporności chemicznej i mechanicznej.

Zastosowanie:

Powierzchnie betonowe,chodniki,parkingi,miejsca garażowe,
sklepy.

Właściwości:

Główne zalety POLYFOR to:

dodatkowe utwardzenie i uszczelnienie posadzki betonowej, zwiększenie twardości i trwałości posadzki, podwyższenie odporności na ścieranie, plamy, kurz oraz uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, poprzez utworzenie paroprzepuszczalnej mikropowłoki, jednolite, bezbarwne i połyskujące wykończenie posadzki, łatwa jednowarstwowa aplikacja i błyskawiczne działanie, brak rozpuszczalników oraz szkodliwych związków lotnych, brak właściwości kancerogennych i mutagennych, uzyskanie głębszej penetracji i trwalszej ochrony, dzięki odpowiedniej molekularnej wielkości jonów litu, zapewnienie dłuższej ochrony i żywotności posadzki w porównaniu z posadzkami wykonanymi w innej technologii np. powłokami polimerowymi, zwiększenie odporności na działanie mikroorganizmów, minimalizacja kosztów związanych z eksploatacją posadzki.

Dostępne pojemności:

1, 5, 20 l.

Zużycie:

I aplikacja- 0,03 – 0,06 kg/1m2
II aplikacja -0,02 – 0,03 kg/1m2
III aplikacja- 0,01 – 0,02 kg/1m2

Telefon:
+48 32 131 48 93

+48 538 472 479 – Viber, Telegram, WhatsApp

E-mail:
info@igochem.com

Adres:

ul. Gliwicka 3 , 40-079 Katowice, Polska